Vundamendi- ja postivormid

VUNDAMENDI VALAMINE FINNFOAMIGA ON LIHTNE JA KIIRE.

Vastavalt SKOL /hEN Helpdesk tootekirjelduse juhendile: Vundamendi alla tuleb paigaldada isolatsioon, mida on testitud roomedeformatsiooni suhtes 50 aasta jooksul. FINNFOAMi on sel viisil testitud ja see talub vundamendi all pidevat pikaajalist koormust. Tänapäeval tuleb hästi ehitades alati paigaldada vundamendi alla külmatõke, mis tõkestab seal tekkiva külmasilla.

600×200 mm ja 460×580 mm (külmatõkke paksus 70 mm).
Uus Finnfoami EKO vundamendivorm säästab betooni.

Finnfoami vundamendivormiga valuvormid.

PAIGALDUSJUHEND

EKO VUNDAMENDIVORM 200×600/400 MM

 1. Eraldage plaadi põhja- ja seinaosad teineteisest lõikejoone kohalt.
 2. Asetage kaks põhjaosa kõrvuti, nii et sooned jäävad seinte kinnitamiseks külgedele. Kinnitage põhjaplaadid teineteise külge klambritega.
 3. Paigaldage seinaosad alusplaatide soontesse. Seadke vuugid selliselt, et põhja- ja seinaplaatide ristvuugid ei oleks kohakuti.
 4. Nurkade paigaldamine: Lõigake kõik nurga põhjaplaadid vajaliku nurga all ja kinnitage need klambritega üksteise külge.
 5. Joonistage seinaplaatide nurgad tapina, kasutades ühendatavat seinaplaati šabloonina. Lõigake ja paigaldage seinapplaadid põhjaplaadi soontesse. Sama põhimõte kehtib nii nurga välis- kui siseseinte kohta.
 6. Sarrus ja betoonivalu: EKO vundamendivormi tugevdamine toimub vastavalt tarindiprojekteerija projektile. Paigaldage piisav arv sarrusevardaid peavarraste alla. Pikivardad ühendatakse üksteisega põikivarraste abil.
 7. EKO vundamendivormi täitmisel betooniga tuleb püüda minimeerida valuvormile mõjuvat valurõhku. Seinad taluvad normaalset valurõhku ilma eraldi toestuseta. Toestus on siiski soovitatav näiteks pinnasega täitmisel. Piisav ettevaatus on vajalik ka värske betooni tihendamisel betoonivibraatoriga.
 8. Betoonpinna silumine, ankursarruse paigaldamine ja betooni järelhooldus viiakse läbi vastavalt objekti peaprojekteerija ja tarindiprojekteerija projektile.

https://www.youtube.com/watch?v=zhkCPFfTmDI

VUNDAMENDIVORM 460×580 mm

 1. Paigaldage vundamendivormid nii, et vertikaalsed seinad seovad kaks põhjaplaati alati kokku.
 2. Vundamendivorm tugevdatakse vastavalt objekti projektile..
 3. Valmistage vundamendivormile välised 50 x 100 puidust toed. Kui valukõrgus on 400 mm või vähem, piisab seinte toestamiseks ühest horisontaalsest  50×100 mm puitdetailist, mis paigaldatakse umbes 200 mm kõrgusele. Valukõrguste puhul 400-600 mm tuleb paigaldada 2 horisontaalset 50 x 100 mm tuge. Horisontaaltoed paigaldatakse ühtlaselt vormi keskele ja ülaserva. Kaks 50 x 100 mm vertikaaltuge paigaldatakse vähemalt meetriste vahedega.
 4. Kahe vertikaalse tugipuu vahelt surutakse teraslatt soojustuse keskelt vertikaalselt läbi vastaskülje vertikaalsoojustuse ja kahe vastaspoolel oleva 50 x 100 mm puitdetaili. Lõpuks kinnitatakse teraslati otsad vormi klambritega. Nii kõrge FINNFOAM vundamendivorm on turvaliselt toestatud.
 5. Betoonivalu teostatakse tavapäraselt.

POSTIVORM

FINNFOAM postivorm kiirendab ehitust, kuna vorm valmistatakse kiiresti ja pärast betoonivalu pole midagi vaja lahti võtta

POSTIVORM 500X500X285 MM

FINNFOAM postivorm on mõeldud ennekõike postvundamentide isoleerimiseks. Külmade tarindite, näiteks terrasside ja postipõhiste ehitiste alla tuleb külmaisolatsioon paigaldada alati kogu tarindi ulatuses ja sellest piisavalt kaugele, et vältida külma pääsemist äärealadel paiknevate tarindite alla. Selleks otstarbeks loodud FINNFOAM postivormid muudavad vundamendi ehitamise lihtsamaks, kuna pärast betoonivalu pole midagi vaja lahti võtta. Postivorm koosneb spetsiaalse kujuga 50 mm paksusest tugevusklassiga F-300 Finnfoami (XPS) isolatsioonist. Vormi püstseinad surutakse alusplaadis asuvatesse soontesse, mis loob tugeva postiraketise. Vormi sisemõõtmed on 500x500x285 mm. Kui valukõrgus on 200 mm või vähem, tugevdatakse postivormid paigaldamisel FINNFOAM sidumisteibi abil. Sellest suuremate valukõrguste puhul tehakse vormid välistoestusega.

POSTIVORM 1000X1000X500 MM

Vaiapeade valu õnnestub kiirelt FINNFOAM 1000×1000 postivormidega.

Uueks tooteks on postivorm sisemõõtmega 1000x1000x500 mm, mis on mõeldud suurehitistele. Suurte postivormide valmistamine pole kunagi olnud nii lihtne ja kiire. Pärast valamist pole ka midagi lahti võtta ja isegi talvel ehitamisel on FINNFOAM F-400 soojustusmaterjalist valmistatud vorm ületamatu. Selle vormi isolatsioonipaksus on 100 mm, nii et see talub saadud valurõhku ainult ülemise otsa toel.

Suur FINNFOAM postivorm 1000x1000x500 mm

TOOTEVIDEO: