FF-PIR POLÜURETAANSOOJUSTUS – OHUTU, VASTUPIDAV JA HOOLDUSVABA VALIK

FF-PIR on lahendus energiatõhusaks, ökonoomseks ja kestlikuks ehitamiseks. Hea soojustus on ökoloogiliselt kestliku ehituse alus. Niiskus- ja tulekindel, suurepärase soojustusvõimega FF-PIR soojustusmaterjal võimaldab tõhusamat soojustust väiksema materjalikuluga. Materjalivajaduse vähenemine vähendab nii ehituse süsinikujalajälge kui ka kulusid kogu hoone olelusringi jooksul. Sellegipoolest pole vaja teha kompromisse tõhususe osas, kuna hooldusvaba FF-PIR on üks parimaid soojustusmaterjale turul – nii nüüd kui ka 50 aasta pärast.

KESKKONNASÄÄSTLIK FF-PIR ON RINGMAJANDUSE MEISTRITEOS

Kõige rohelisem PIR turul ei viita ainult värvile, sest ringmajandus on üks meie põhiväärtusi. FF-PIR soojustusmaterjalis muutub see väärtus konkreetseks.

FF-PIR peamised toorained on MDI ja polüool. Koostöös oma partneritega töötasime välja ainulaadse koostöömudeli, milles raskesti taaskasutatavaid PET plastijäätmeid töödeldakse polüooliks. Just neid endisi jäätmeid, praegust ringlussevõetud polüooli, kasutame me oma tootmises FF-PIR soojustuse teise peamise toorainena.

Kogume FF-PIR plaatide mehaanilised jäätmed ehitusplatsidelt ja rauakauplustest. Need ja tootmisjäätmed töödeldakse meie tootmises ringlussevõtuliinidel tagasi tooraineks: sellest valmistatakse FF-FRAME abilengi profiile, millest kuni 90% moodustab ringlussevõetud materjal, st PIR soojustusmaterjali pulber.

ÜLDISED OMADUSED

  • Sobib uusehituseks ja renoveerimiseks
  • Sobib suurepäraselt lagede ja seinte soojustamiseks
  • Suur soojustusvõime (soojusjuhtivus on λD = 0,022 W/mK), mis võimaldab vähendada soojustuse paksust.
  • Niiskustehniliselt turvaline ja hallitusvaba – vastupidav ja kauakestevn
  • Tulekindel
  • Hooldusvaba

TOOTED

FF-PIR polüuretaanist (PU) valmistatud soojustusplaadid, mis on olnud meie tootmises alates 2014. aastast, on niiskuskindel ja tõhus soojustus, mis hoiab tarindite paksuse mõistliku ja on tulekindel. Tootesari sisaldab lahendusi nii tavalistele objektidele (seinad, laed, saun) kui ka eriobjektidele, nii era- kui professionaalsetele ehitajatele.

Kõiki tooteid saab valmistada sirge serva, poolsulundi või täissulundiga.

ENERGIATÕHUS NÜÜD JA TULEVIKUS

Praegu on riiklike õigusaktidega hoonete energiatõhususele kehtestatud endiselt tagasihoidlikud nõuded. Uute ELi direktiividega muutuvad need nõuded aga tulevikus oluliselt rangemaks. Kuna hea soojustus on hoone energiatõhususe võti, tasub investeerida soojustusse nii uusehituses kui ka renoveerimises ning valida seina ja laetarindite jaoks FF-PIR, mis vastab nõuetele nüüd ja tulevikus. CE-märgisega FF-PIR on hallituse- ja niiskuskindel ohutu materjal, mis püsib kvaliteetsena aastakümneid.

TULEOHUTUS

Polüuretaansoojustus jaguneb vastavalt toorainesegule PUR ja PIR soojustuseks. Nagu FF-PIR tootenimi näitab, toodab Finnfoam Oy ainult PIR soojustusmaterjali, millel on oluliselt paremad tulekindlusomadused kui PUR soojustusplaatidel. FF-PIR soojustusvahu ehk isolatsiooniosa tuleohutusklass on D-s2, d0.

PÕLEMISOMADUSED JA KEEMILINE VASTUPIDAVUS:

  • FF-PIR soojustuse kasutustemperatuur on -50 °C…+120 °C, kuid lühiajaliselt talub see temperatuuri kuni +200 °C
  • Tulekahju korral aeglustab soojustuse pinnakihi söestumine taassüttimist
  • FF-PIR soojustus on väga hea keemilise vastupidavusega ja talub hästi lahusteid, pehmendusvahendeid ja mineraalõlisid

Tulekahju korral aeglustab tule levikut FF-PIR soojustuse iseeneslik kustumine ja taassüttimist pinna söestumine. FF-PIR soojustust ei saa aga paigaldada näiteks otse korstna külge, vaid sinna vahele tuleb sõltuvalt lahendusest ja korstna materjalist sõltuvalt jätta 50-120 mm vahe.

TOOTENIMEDE LÜHENDID:

PL = difusioonikindel plastlaminaatpind plaadi mõlemal küljel, AL = difusioonikindel alumiiniumlaminaatpind plaadi mõlemal küljel, GY = servaõhendatud kipsplaat plaadi ühel küljel, CL = difusioonikindel paberlaminaat plaadi mõlemal küljel, I = sirge servaga, L = poolsulundiga, K = sulundiga, S = renoveerimisplaat.

Plaatide vuukidesse saab paigaldada 20 x 100 mm puitliistu, K600 = soojustusplaat, millel pikad küljed on sirge servaga ja otsad sulundiga.

Kõiki tooteid saab valmistada sirge serva, pool- või täissulundiga.

VIDEOD KASUTUSVÕIMALUSTEST: