VÄLISSEINA SOOJUSTAMINE FF-PIR POLÜURETAANPLAATIDEGA

FF-PIR on üks efektiivsemaid turul pakutavatest soojustusmaterjalidest, selle soojusjuhtivus  on λDeclared  0.022 W/mK. FF-PIR soojustusmaterjalid sobivad nii uusehitistesse, madal- ja nulleenergiamajadesse, passiivmajadesse kui vanade maja lisasoojustuseks.

FF-PIR soojustusega saavutatakse võimalikult õhukesed ja tihedad tarindid. Madal- ja nullenergiamajade ning passiivmajade ehitamisel ei kasva konstruktsioonide paksus võrreldes traditsiooniliste soojusmaterjalidega ehitatud tavaliste majadega.

FF-PIR_Paigaldusjuhend.pdf

P1 tuleklassi korrusmajade ventileeritavates fassaaditarindites parandab FF-PIR FR oluliselt tarindi ohutust, kuna soojustuse pinnal olev FR tulekaitselaminaat sulgeb paisudes ventilatsioonikanali, takistades tule edasiliikumist läbi selle.
Alla 28 m P1 ventileeritavat fassaadi saab vastavalt spetsiaalsele tulekindlustestile teostada ka FF-PIR AL soojustusega .

SOOJUSTUS JA AURUTÕKE KOOS

Tarindid on head selle poolest, et need ei vaja eraldi tuule- ja aurutõkkekihti. FF-PIR soojustuse alumiiniumist või laminaadist katte pinnal on väga kõrge veeauru takistus, mistõttu FF-PIR soojustus toimib ka aurutõkkena. Plaatide vuukides ja ühenduskohtades on soovitav kasutada elastset vuugivahtu ning ühendustesse sobivaid aurutõkke- ja alumiiniumteipe.

FF-PIR-soojustus sobib suurepäraselt kasutamiseks erinevate karkassi materjalidega. Karkassi materjal võib olla puit, teras, betoon või kergbetoon (siporex).

Nullenergiamajas saab väljaspoole karkassi paigaldada piisavalt paksu ja tõhusa soojustuskihi, millega saab karkassitarindi soojemale küljele ilmastiku eest varju.

FF-PIR SOOJUSTUS SOBIB IGASUGUSTELE KARKASSIKONSTRUKTSIOONIDELE

FF-PIR soojustusmaterjale võib välisseintel kasutada erinevate karkassimaterjalidega. Kui karkass on puidust, võib tarindi ehitada nn täis-PIR seinana, mille karkassipostide K600 vahesse paigaldatakse 100 mm või 150 mm FF-PIR K600 plaat. Teine ühtne plaadikiht paigaldatakse sise- või välisküljele. Teise plaadikihi paigaldamisel siseküljele võib selle paksus olla selline, nagu objektile kõige paremini sobib (30-150 mm). Kui teine plaadikiht pannakse kandva karkassi välisküljele, peab välise soojustuse paksus olema konstruktsiooni õige niiskustehnilise toimivuse jaoks sama suur või suurem kui karkasside vahel oleva FF-PIR soojustuse paksus.

Ventileeritav fassaad FF-PIR FR.

SOOJUSTUSE PAKSUS VASTAVALT U-VÄÄRTUSELE

Kui tehakse niinimetatud hübriidtarind, paigaldatakse karkassipostide välisküljele tavaliselt tuuletõke, karkassipostide vahele soojustuseks pehme mineraalvill ning karkassipostide siseküljele ühtne FF-PIR soojustusplaat, mille vuugid on tihendatud elastse vuugivahuga ning teibitud. Soojustuse paksus kujuneb soovitud U-väärtuse alusel. Nii saadakse tihe ja energiatõhus tarind.

Välisseina karkassi materjaliks võib olla ka betoon, tellis või kergplokk, sel juhul paigaldatakse soojustus sisemise karkassi välisküljele ühtse kihina.

Lisateavet FF-PIR plaatide omaduste ning tüüpide ja mõõtmete kohta leiate siit.  

Betooni valamiseks kasutatakse FF-PIR PLI soojustust, mis sobib kasutamiseks märja betooniga.

Allolevas tabelis on toodud mõned näited seinatarinditest.

Soojustuspaksuse võrdlustabel

KarkassSoojustus/karkassFF-PIRU-väärtus W/m2K
PuitFF-PIR 50 mm + siseküljele 50 mm villFF-PIR 70 mm välisküljel0,17
PuitFF-PIR 70 mm + siseküljele 50 mm villFF-PIR 100 mm välisküljel0,13
PuitFF-PIR 100 mm + siseküljele 50 mm villFF-PIR 100 mm välisküljel0,11
PuitFF-PIR 100 mm + siseküljele 50 mm villFF-PIR 150 mm välisküljel0,09
Betoonpaneel, mille vahel on soojustus FF-PIR 140 mm0,17
Betoonpaneel, ventileeritav fassaad FF-PIR 140 mm0,16
Betoonpaneel, mille vahel on soojustus FF-PIR 180 mm0,14
TellisTäistellisest konstruktsioonFF-PIR 130 mm0,16
TellisTäistellisest konstruktsioonFF-PIR 170 mm0,13
PuitMineraalvill 150 mmFF-PIR 30 mm siseküljel0,17
PuitMineraalvill 150 mmFF-PIR 40 mm siseküljel0,16
PuitMineraalvill 200 mmFF-PIR 30 mm siseküljel0,14
PuitMineraalvill 150 mmFF-PIR 80 mm siseküljel0,12