Tugevdatud servaga plaat  

FINNFOAM TÕI 2016. AASTAL TURULE UUE TUGEVDATUD SERVAGA PLAADI VUNDAMENDILAHENDUSE

Erikujuliseks töödeldud tugevad FINNFOAM soojustusplaadid moodustavad ka valuvormi, mida valamise järel ei eemaldata Täielikult soojustatud tugevdatud servaga plaat on passiiv- ja nullenergiamajadele parim vundamendilahendus, sest nii saab rajada täiesti külmasildadeta vundamendi. FINNFOAMi vähene veeauru läbilaskvus takistab pinnases oleva niiskuse jõudmist plaadi sisse. FINNFOAMi suure survetugevuse tõttu ei esine soojustuse kokkuvajumise probleemi.

Plaadid paigaldatakse tasandatud ja tihendatud pinnale. Vormi tegemist alustatakse servavormide FINNFOAM LB300 põhjatükkide paigaldamisest, mille järel paigaldatakse vertikaalseinad FINNFOAM LS300. FINNFOAM LS300 Finnfoam LS300 vertikaalseinad on 100 mm paksused ja nende välisküljele paigaldatakse klambrite abil veel teine 100 mm paksune tavaline FINNFOAM plaat, et tarindi soojustusvõime oleks piisav ja et need toetaksid seinu valamise ajal. Lisaks suurendatakse toetust seintele umbes meetriste vahede järel 5 mm RST raudadega, mis kinnitatakse plaadi tugede külge.

Tugevdatud servaga plaat FINNFOAM LS + LB soojustusega

Serva tugevduse siseküljele paigaldatakse vastavalt soovitud U-väärtusele plaadi soojustusena 200-300 mm FINNFOAM soojustav kiht. Seejärel tehakse ehitusprojekti kohane tugevdamine, pannakse vajalikud torustikud ja valatakse tugevdatud servadega plaat. Lahendus hõlbustab ja kiirendab oluliselt tugevdatud servaga plaadi tegemist ja tulemus on täielikult külmasildadeta.

Selle lahenduse jaoks sobivate toodete (LS300 ja LB300) üksikasjad leiate siit.

Tugevdatud servaga plaadist vorm ja soojustuslahendus FINNFOAM LS + LB.
Külmsillata vundamendilahendus FINNFOAM LS + LB.

VAATA VIDEOT