Aluspõrand

Finnfoamil on soojustuslahendused kõigile aluspõrandatele. Tavalise pinnasele rajatava aluspõranda puhul on oluline soojustuse kõrge auru- ja veekindlus ning survetugevus. Puidust aluspõranda ehk nn rossi põranda jaoks on Finnfoam välja töötanud oma niiskustehniliselt ohutu soojustuslahenduse, mille paigaldamine on imelihtne. Õõnesplokist ehitatava aluspõranda jaoks pakub Finnfoam samuti mitmeid lahendusi.

PINNASELE RAJATAV ALUSPÕRAND

Pinnasele rajatava aluspõranda soojustusmaterjalideks on FINNFOAM ja FF-EPS ning FF-FLOOR. FINNFOAMi eeliseks on niiskustehniline ohutus ja tugevus ehk vähene vajumine. FF-EPS soojustusmaterjalide kasutamisel ja tarindite projekteerimisel tuleb arvesse võtta nende madalamat survetugevust ja veeaurukindlust.

VENTILEERITAV ALUSPÕRAND

Finnfoami soojustusmaterjalid nn rossi põranda jaoks on oma ligi kahekümneaastase ajaloo jooksul kujunenud sellise põranda tavalahenduseks. Ühe soojustusega saab võrreldes traditsioonilise tarindilahendusega sooritatud neli tööetappi, mis toob kaasa märkimisväärse kokkuhoiu ehituskuludes. Õõnesploki all kasutatakse tavaliselt halli FF-EPS või Styroplast Optima soojustust. Soojustuse paigaldamiseks õõnesploki peale on FINNFOAM õige soojustuslahendus.

FF-FLOOR

FF-FLOOR on pinnasele rajatava aluspõranda lahendus, mis tänu ainulaadsele 3D struktuurile kasutab 30 protsenti vähem betooni kui traditsioonilised lahendused, mis tähendab vastavalt väiksemat süsinikujalajälge.