FINNFOAM JA FF-PIR SOOJUSTUS AURUTÕKKENA

Aurutõkkelahendus FF-PIR soojustusega.

FINNFOAM ja FF-PIR soojustusmaterjalid toimivad tarindites alati ka aurutõkkena. FINNFOAMI poorne struktuur on täiesti ühtne ja suletud ning pooridel on seetõttu väga suur aurukindlus. FF-PIR soojustuse pinnal oleval alumiiniumil või laminaadil on samuti väga suur vastupidavus veeaurule. Kõik Finnfoami tavalised, poolsulundiga ja sulundiga Finnfoam plaadid toimivad aurutõkkena samal viisil nagu FF-PIR soojustusplaadid.

Aurutõkkelahendus FINNFOAM soojustusega.

SUUREPÄRANE VORM PUISTEVILLA JAOKS

 FINNFOAM ja FF-PIR soojustusmaterjale kasutatakse sageli aurutõkkena villaga ehitatud seina- ja laetarindites. Need parandavad samuti tarindi soojustusvõimet ja vähendavad selle paksust. FINNFOAM ja FF-PIR plaadid toimivad katuslagedes suurepärase puistevilla vormina. FINNFOAM ja FF-PIR soojustusmaterjalidega on hoolika tööga lihtne saavutada tõeliselt tihe ehitis. Tihedus on eriti oluline ehitise energiatõhususe ja konstruktsioonide niiskustehnilise toimivuse seisukohalt.

TIHE JA LIHTNE TÖÖDELDA

Plaatide vuugid tihendatakse tavaliselt elastse vuugivahuga ja teibitakse altpoolt, kuid sulund võimaldab ka liimimasside kasutamist tihendina. Elastsete liimimassidega saadakse väga tihe ja painduv vuuk. FINNFOAM ja FF-PIR plaatide kasutamine aurutõkkeplaadina on kulutõhus lahendus. Selle abil saadakse valmis tihe ja õhukindel aurutõke, mis suurendab samaaegselt konstruktsiooni soojustusvõimet.

FINNFOAM ja FF-PIR plaate on lihtne töödelda, sest need ei murene ja neid saab lõigata puidutööriistadega. Plaatide läbiviikusid on lihtne tihendada näiteks painduva polüuretaanvahuga ja läbiviidu detailidega, kusjuures konstruktsioonidesse ei jää lekkekohti. FINNFOAMi või FF-PIR siseküljel olev puitliist või laud kinnitatakse kruvidega karkassi külge.

Aurutõkkelahenduses tagatakse vuukide tihedus teipimisega.