Ringlussevõetud materjalist tooted

Ringmajanduse mõtteviis on Finnfoami tegevuses tugevalt kaasatud ja me püüame toodete valmistamisel kasutada võimalikult palju ringlussevõetud materjale. Finnfoam soojustusmaterjali tootmisprotsessis ei ole enam kui 30 aasta jooksul tekkinud plastijäätmeid, kuna kõik plaatide töötlemisjäätmed ja kvaliteedivigadega plaadid on meie tootmise ringlussevõtuliinidel taaskasutatud tooraineks.

2019. aastal käivitasime FF ringlussevõtukotid taaskasutusse minevate plastsoojustusjäätmete kogumiseks ehitusplatsidelt ja rauakauplustest. Nii saame aidata ka oma partneritel plastsoojustusjäätmeid ringlusse võtta. 

Nendest jäätmetest valmistame uusi tooteid, näiteks FF-EPS 60S SILENT ja FF-FRAME.

FF-EPS 60S SILENT

Ringlussevõetud EPS plastsoojustusmaterjali kasutatakse uue keraamilise FF-SILENT massi valmistamiseks, millesse see purustatakse täiteaineks. Innovatiivne FF-SILENT mass tagab nii heliisolatsiooni kui ka tulekaitse. Näiteks võib see asendada kõva villa kasutamist FF-EPS soojustuses laugete katuste aluskattena.

FF-FRAME

FF-FRAME profiilid on välja töötatud niiskuse ja temperatuurikõikumiste talumiseks. Ligi 90% toote toorainest on ringlussevõetud materjal ehk PIR isolatsiooni hake. PIR soojustusmaterjalide ringlussevõetud kõrvalmaterjalist valmistatud FF-FRAME plaate kasutatakse lisalengina akna paigaldamiseks välisseina soojustusruumis.