FF RINGLUSSEVÕTUKOTT

Plastist soojustuse kasutamine kasvab kiiresti tänu selle headele omadustele – vastupidavus, hallituskindlus, heitmevabadus ja niiskustehniline funktsionaalsus. Samal ajal suurenevad vältimatult nende jäätmekogused. 

Probleemi lahendamiseks käivitas Finnfoam 2019. aasta kevadel esimese Soome ettevõttena plastisolatsiooni jäätmete ringlussevõtu süsteemi. Plastisolatsiooni jäätmed kogutakse tasuta FF ringlussevõtukottidesse nii ehitusplatsidelt kui ka rauakauplustest ning taaskasutatakse toorainena Salo tehases. Nii saame aidata ka oma kliente ja partnereid jäätmematerjalide ringlussevõtul ja vastutustundlikumal ehitamisel.

VASTUTUSTUNDLIKU EHITAMISE EDENDAMINE

Innovatsioon põhineb Finnfoami arutlustel, kuidas saaks koguda ja taaskasutada ehitusobjektide üleliigseid plastist isolatsioonitükke, mis on oma omadustelt esmaklassiline materjal. 

FF ringlussevõtukott on ainult osa suuremast pildist ehk meie jõupingutustest vastutustundliku ehituse ja ringmajanduse edendamisel. Plastisolatsioonijäätmete tõhus ja lihtne ringlussevõtt toob kasu kõigile osapooltele: ehitusettevõtted ja ehitajad säästavad jäätmetasusid, ehituse keskkonnakoormus väheneb ja me saame toodete valmistamiseks ringlussevõetud toorainet.

MILLISED MATERJALID SOBIVAD FF RINGLUSSEVÕTUKOTTI?

FF ringlussevõtukotti võib paigutada kõik EPS, XPS ja PIR soojustusmaterjali lõikejäätmed, üleliigsed tükid ning pakkematerjali stüroksi ja polüetüleeni või polüpropüleeni vahtplastid, olenemata nende tootjast. Soojustusmaterjali pinnal olev paber, alumiinium, niiskus või mustus ei ole probleemiks. Fenoolisolatsiooni, PVC-plasti ega muid ehitusmaterjale ei tohi ringlussevõtukotti panna.

MILLEKS KOGUTUD PLASTSOOJUSTUSJÄÄTMEID KASUTATAKSE?

Taaskasutatud EPS plastsoojustusmaterjali kasutatakse uue keraamilise FF-SILENT massi valmistamiseks, millesse see purustatakse täiteaineks. FF-PIR materjali seevastu kasutatakse näiteks FF-FRAME toodeteks  Lisateave meie toodete kohta, mis on valmistatud ringlussevõetud materjalidest.